Menu

aktualności

Darek Ryszka medalistą Mistrzostw Polski w Maratonie!

Maraton to legendarny dystans, który wcześniej czy później każdy biegacz chce przebiec. Dariusz Ryszka, 22-letni zawodnik Olimpii Zabrze, także podjął to wyzwanie. Efekt?

42 195m  przebiegnięte w 2h 56min 54s i brązowy medal podczas Otwartych Mistrzostwach Polski Studentów w Maratonie!

Więcej…

Klasa sportowa pod patronatem Olimpii Zabrze

Uprzejmie informujemy, iż w roku szkolnym 2013/2014 w Gimnazjum nr 2 w Zabrzu pod patronatem Olimpii Zabrze zostanie otwarta klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym, której trenerem będzie najbardziej doświadczony z naszych trenerów – Grzegorz Mataczyński. Otwarcie klasy sportowej w renomowanym gimnazjum to kolejny etap w stałym rozwoju Olimpii Zabrze.

Więcej…

Monika Hałasa, Piotr Czapla, Dariusz Ryszka i Rafał Kampa medalistami Mistrzostw Polski!

Mało kto się spodziewał, że kwietniowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych będą rozgrywane przy ujemnych temperaturach, a na trasach zamiast trawy będzie widać śnieg. W sobotę 6.04.2013 w Łodzi wygrywać mogli tylko rewelacyjnie przygotowani zawodnicy – wychowankowie Olimpii Zabrze pokazali, że treningowe kilometry przynoszą fantastyczne efekty!

Więcej…

Dominacja studentów z Olimpii Zabrze!

Zawodnicy Olimpii Zabrze w ubiegły weekend pokazali, że rewelacyjnie potrafią łączyć obowiązki treningowe z uczelnianymi  - podczas Akademickich Mistrzostw Śląska nasi biegacze potwierdzili, że stanowią trzon uniwersyteckich sekcji LA. Dzięki nim, ich uczelnie w kwietniu wystartują podczas Mistrzostw Polski!

Więcej…

Odrodzenie Seniorów!

8 marca 2013 roku w Korfantowie odbyły Makroregionowe Mistrzostwa Polski. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć przedstawicieli Olimpii Zabrze, którzy ponownie potwierdzili, że są rewelacyjnie przygotowani do sezonu 2013. Prawdziwą klasę pokazali nasi Seniorzy w biegu na dystansie 4000m – wracający po kontuzji do formy Łukasz Modrzejewski wygrał, a Rafał Kampa zajął trzecie miejsce!

Więcej…

Strona 10 z 13

UKS Olimpia Zabrze
jest dofinansowany przez
Miasto Zabrze

Mistrzostwa Polski

Kolejna medalistka Mistrzostw Polski:

Nicola Szeliga
- 26-27.09.2015r., Radom

Początek strony